Kategoria: ‘Bieganie na nartach’

Marzec na Polanie Jakuszyckiej

Data: 26 marzec 2014, Kategoria: Bieganie na nartach

Pomimo, że wszystko wskazuje na to, że wiosna zagościła na dobre, to z Karkonoszach i Górach Izerskim pojawił się śnieg. Obfite opady śniegu pozwoliły na ponowne przygotowanie tras biegowych na Polanie Jakuszyckiej.

Niestety większość ośrodków narciarskich i tras zjazdowych jest już zamknięta, a warunki do jazdy utrzymują się wyłącznie na Kasprowym Wierchu. Szklarska Poręba zaprasza jednak na biegówki – czekają na Was trasy na Polanie Jakuszyckiej.  Biegać można na trasach Dolnego i Górnego Duktu, pod Cichą Równią, w kierunku Kopalni oraz Samolocie.

Więcej »

Dolomity: atrakcje doliny Val di Sole

Data: 20 listopad 2012, Kategoria: Bieganie na nartach

Region Trentino położony we włoskich Alpach to miejsce idealne na wypoczynek zarówno zimą, jak i latem. Przez ponad 80% dni w roku świeci tu słońce, a alpejski klimat stwarza znakomite warunki śniegowe. Nawet jesienią panują tu temperatury takie jak w Polsce w środku lata. Każdy miłośnik narciarstwa powinien choć raz tu zawitać, a nie pożałuje – jazda na nartach po grubym śniegu, przy słonecznej, ciepłej aurze, pod niebieskim niebem, z malowniczymi widokami roztaczającymi się dookoła, to cudowna odmiana dla osób przyzwyczajonych do polskich, mroźnych zim. Więcej »

Portal narciarsko-snowboardowy

Rozgrzewka

Data: 5 styczeń 2012, Kategoria: Bieganie na nartach

W narciarstwie biegowym istotna jest zsynchronizowana praca rąk i nóg. W trakcie biegania nasz organizm zmuszany jest do dużego wysiłku. Dlatego tez przed przystąpieniem do biegania należy odpowiednio przygotować nasze ciało i rozgrzać. Więcej »

Biegówki dla każdego.

Data: 30 grudzień 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Porady i wskazówki

Narty biegowe zalecane są dla pań jak i panów, osobom dojrzałym, z nadwagą i nieuprawiającym regularnej aktywności. A to wszystko dzięki temu, że jest to prosty, mało urazowy i łagodny dla stawów sport, który pobudza do ćwiczeń wszystkie partie mięśni naszego ciała. Wiele osób twierdzi, że na biegówkach nie można obierać większych prędkości i nie dają one tyle przyjemności i emocji, co zwykłe zjazdówki. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej trzeba tylko spróbować. Więcej »

Narciarstwo biegowe w Polsce

Data: 2 wrzesień 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Narciarskie trasy biegowe, Narty biegowe

Mimo tego, że mamy lato i do pierwszych opadów śniegu jeszcze daleko to już dziś warto pomyśleć gdzie w tym roku chcielibyśmy pobiegać na nartach. W Polsce jest kilka ciekawych tras biegowych, z których każdy na pewno znajdzie cos dla siebie. Więcej »

Gry i zabawy

Data: 4 sierpień 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Porady i wskazówki

Nie od dziś wiemy, że aby dziecko zainteresowało się czymś na dłużej to musi być to urozmaicane. Ponieważ maluchy szybko się nudzą, ich zainteresowanie i fascynacja szybko opadną, gdy przyjdzie mu tylko maszerować na nartach biegowych. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka gier i zabaw którymi możecie urozmaicać wyprawy na biegówkach.
Więcej »

Sukces narciarza biegowego w pięciu krokach

Data: 30 czerwiec 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Porady i wskazówki

Aby w narciarstwie biegowym odnieść sukces, należy wykonać pięć podstawowych kroków. Więcej »

A teraz przejdźmy do konkretów

Data: 22 czerwiec 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Porady i wskazówki

Aby nasz trening był skuteczny i abyśmy mieli kontrolę nad wzrostem intensywności i objętości dzielimy rok na 13 równych części, które trwają równo po 4 tygodnie. Części te nazywamy mezocyklami. Każde 7 dni w mezocyklu to mikrocykl. Więcej »

Całoroczny trening dla początkującego narciarza biegowego.

Data: 16 czerwiec 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Porady i wskazówki

Nikt nigdy nie mówił, że na początku jest łatwo, lecz aby osiągać jak najlepsze wyniki należy być wytrwałym w działaniach. Pracowity narciarz biegowy trenuje cały rok. Wiele osób się zastanawia jak narciarstwo biegowe można trenować w naszym kraju cały rok. Lecz to nie o taki trening całoroczny chodzi. Ale o tym za chwilę. Odpowiemy siebie także na pytania czy należy trenować równo cały rok, jak i kiedy zwiększyć intensywność treningu.

Więcej »

W czerwcu na narty? Czemu nie.

Data: 3 czerwiec 2011, Kategoria: Bieganie na nartach, Wiadomości

Zapewne już nie jeden z nas zatęsknił za nartami, w związku, z czym Towarzystwo Narciarskie „Biegówki” oraz Biegówki na Młocinach zapraszają wszystkich na wyjazd do tunelu narciarskiego w Oberhofie. Narciarskie powitanie lata odbędzie się w czasie długiego weekendu 23-26 czerwca (Boże Ciało).

Więcej »